Jak się wysypiać – wersja dla tych, co mają sen z oczu!

 

Jak spać jak mistrz, gdy sen ci z oczu znika jak złodziej w nocy!

 

Dlaczego naukowcy tak często studiują sen? Bo to jedyny moment, gdy ich eksperymenty śpią spokojnie, zamiast robić coś nieprzewidzianego!

 

Reguluj ekspozycję na światło słoneczne

Kiedyś chciałem zostać wampirem, ale zmieniłem zdanie, bo słońce reguluje zegar biologiczny. Tak, to naturalne światło słoneczne mówi naszym hormonom: "Dzień dobry!" i przygotowuje ciało do snu. Czy nie jest to piękniejsze od bycia Edwardem Cullenem?

Ogranicz kofeinę, alkohol i nikotynę

Kofeina przed snem? To jak dawać dziecku bęben na urodziny tuż przed pójściem spać! A alkohol, choć może Cię ukołysać, sprawi, że sen będzie płytki jak basen dla niemowląt. Chcesz być wyspany? Wybieraj mleko, a nie martini!

Wypróbuj metodę 4-7-8

Oddychanie jak w matematyce? Dlaczego nie! Wdech na 4, zatrzymaj na 7, wydech na 8. Brzmi jak nauka rakiet, ale działa! To taki fitness dla płuc, który przygotowuje Cię do snu lepiej niż kołysanka.

Ustal regularny harmonogram snu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego koty tak dobrze śpią? Bo mają swoje godziny! Bądź jak kot i śpij regularnie. Twój zegar biologiczny będzie wdzięczny, a może nawet dostaniesz pyszną rybkę!

Wyłącz elektronikę przed snem

Zostaw komórkę, zabierz poduszkę! Telefony i tablety emitują niebieskie światło, które krzyczy do Twojego mózgu: "Nie śpij!". A Ty chcesz śpiewać kołysanki, prawda?

Konsultacje z profesjonalistą

Jeśli śpią Ci się tylko sny o niewyspaniu, czas skonsultować się z psychologiem czy psychoterapeutą w Egomocji w oddziale w Krakowie lub online. To jak rozmowa z Gandalfem o magii snu. Bez fajerwerków, ale z naukową mądrością!

 

Opracowano na podstawie badań neurobiologa, profesora Andrzeja Hubermana.

KONTAKT

Oddziały Egomocji:

-  ul. Bohdana Zaleskiego 34/3, Kraków
-  ul. Zdrowa 24, Kraków
-  ul. Galla 22/4, Kraków
-  ul. T. Lenartowicza 18/3, Kraków

REJESTRACJA ONLINE

Kontakt telefoniczny:
Tel. +48 600 436 965

(Jeżleli nie odbierzemy, to oddzwonimy w tym samym dniu.)

Kontakt mailowy:
kontakt@egomocja.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 08:00 – 16:00

O stronie

Psychoterapia indywidualna, par, rodzinna, konsultacje psychologiczne, psychiatria, badania psychologiczne oferujemy w naszych czterech oddziałach w Krakowie oraz online.

Sitemap

Search