Zespół

Agnieszka Nocuń-Wójcik

Agnieszka Nocuń-Wójcik

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta TSR, asystent osób niepełnosprawnych, kulturoznawca.

Pochodzę z tradycyjnej, pokoleniowej rodziny psychologów. Empatycznego podejścia, zaangażowania oraz otwartości na drugiego człowieka uczyłam się od najmłodszych lat. Jako psycholog, psychoterapeuta kieruję się holistycznym podejściem do człowieka. W swojej pracy zawodowej łącze doświadczenia z wielu dziedzin, w oparciu o wiedzę naukową. Dostosowuję dzięki temu formę prowadzenia terapii do potrzeb pacjentów. Uczestnicząc w wielu wyjazdach zagranicznych, w tym do Kirgistanu, Indii, Nepalu miałam okazję pracować z osobami niepełnosprawnymi, dziećmi z domów dziecka oraz młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Dodatkowo ukończyłam kurs psychoterapii dzieci i młodzieży w ujęciu poznawczo-behawioralnym w Ośrodku Terapii Poznawczo-Behawioralnej MENSANA oraz terapię psychopedagogiczną osób ze spektrum autyzmu w placówce PERFECTUS.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.: w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego, Psychologicznym Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznym, Pracowni Psychologicznej Interakcje, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Fundacji Przestrzeń Rozwoju, Fundacji Inkluzja edukacja włączająca. Od 2007 roku byłam członkinią wielu Stowarzyszeń, między innymi: „IM-PULS”, „Edukacji Nieformalnej Meritum”, „Na Bursztynowym Szlaku”, „Europe 4 Youth”. Realizowałam projekty organizacji z zakresu: wspierania dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, działań psycho-edukacyjnych dla młodzieży, dialogu międzykulturowego.

Jestem autorką artykułów naukowych oraz popularnonaukowych – miesięcznik Wiedza i Praktyka. Stale rozwijam swój warsztat pracy poprzez uczestnictwo w prelekcjach, sesjach naukowych oraz konferencjach również, jako prelegentka.

W pracy gabinetowej zajmuję się dziećmi (od 7 roku życia - 45 min) oraz dorosłymi, które doświadczają różnych trudności na podłożu psychologicznym. Pomagam zrozumieć jak: ważne w naszym życiu są emocje oraz rozpoznawanie własnych potrzeb, jak wpływa na nas lęk oraz strach. Jak każdy element systemu rodzinnego wpływa na zachodzące w nim interakcje.

Zapraszam do kontaktu osoby, które:

 Chcą lepiej poznać siebie samych oraz przyczynę swoich trudności.

 Doświadczają objawów: zaburzeń nastroju, lękowych lub o podłożu nerwicowym.

 Znajdują się w sytuacji kryzysowej.  Cierpią z powodu poczucia niskiej wartości.

 Chcą przeżywać swoje życie w sposób bardziej świadomy.

 Doświadczają trudności w relacjach z ludźmi.

Trzy pierwsze spotkania mają formę konsultacji. W tym czasie skupiam się na poznaniu zgłaszanej problematyki. Następnie razem z pacjentem ustalamy cele oraz warunki współpracy. Konsultacja psychologiczna, jak i sesja psychoterapii trwa 50 minut. Spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu. W swojej działalności kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Na co dzień jestem miłośniczką podróży, średniowiecznych sztuk walk oraz gier RPG.

WARSZTATY

• Grupa wsparcia/psychoterapia grupowa dla pacjentów „drugiego rzutu” – spotkania osób zmagających się z chorobą nowotworową w rodzinie. W przypadku wystąpienia choroby nowotworowej w rodzinie mogą pojawić się niepożądane emocje jak: lęk, strach, gniew, złość. W takich momentach niejednokrotnie brak sił i odwagi na lepsze jutro. Podczas spotkań odbywających się w formie psychoterapii grupowej będziemy poruszać tematy nawiązujące do tego, jak choroba zmieniła życie pacjenta, ale też całego systemu rodzinnego. Tematyka: akceptacja ograniczeń, zamiana stylu życia, radzenie sobie z emocjami, proces żałoby. Każdy uczestnik może wnieść swój temat na spotkania.

• Warsztaty rodzicielskie – zajęcia prowadzone są przez specjalistkę posiadającą certyfikat programu „Szkoła dla Rodziców i Profesjonalistów”. Warsztaty podzielone są na bloki tematyczne. Dzięki spotkaniom dowiecie się jak: wyznaczać granice, rozmawiać ze swoim dzieckiem, aby was słuchało. Powiemy także o uczuciach rodzicielskich oraz dzieci. Poruszane zostaną takie tematy jak: komunikacja (w rodzinie), czy rozwiązywanie konfliktów. W każdym blogu będą odbywać się ćwiczenia w celu dogłębnego zrozumienia poruszanej problematyki.

KONTAKT

Oddziały Egomocji:

-  ul. Bohdana Zaleskiego 34/3, Kraków
-  ul. Zdrowa 24, Kraków
-  ul. Galla 22/4, Kraków
-  ul. T. Lenartowicza 18/3, Kraków

REJESTRACJA ONLINE

Kontakt telefoniczny:
Tel. +48 600 436 965

(Jeżleli nie odbierzemy, to oddzwonimy w tym samym dniu.)

Kontakt mailowy:
kontakt@egomocja.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 08:00 – 16:00

O stronie

Psychoterapia indywidualna, par, rodzinna, konsultacje psychologiczne, psychiatria, badania psychologiczne oferujemy w naszych czterech oddziałach w Krakowie oraz online.

Sitemap

Search