Patrycja Pozorska - Sułek

Patrycja Pozorska - Sułek

Psycholog, Psychoterapeuta, Foto-terapeuta, Socjolog.

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (specjalności: psychologia kliniczna oraz psychoterapia) oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne organizowane przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie (rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne).

Obecnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Zawodowo jestem związana ze Szpitalem im. dr J. Babińskiego - pracuje na stacjonarnym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Krakowie. Pomagam osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne oraz zaburzenia osobowości lub znajdującym się w kryzysie.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Szczególnie interesuje mnie tematyka psychosomatyki, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości. Pracuję w nurcie psychodynamicznym.

O metodzie pracy:

Psychoterapia psychodynamiczna to forma terapii skoncentrowana na zrozumieniu głębokich, często nieświadomych procesów psychicznych wpływających na nasze emocje, myśli i zachowania. Opiera się na założeniu, że nasze teraźniejsze trudności i problemy mają swoje korzenie w przeszłych doświadczeniach, zwłaszcza w relacjach z ważnymi osobami. Celem terapii jest odkrycie i przepracowanie tych ukrytych mechanizmów, co prowadzi do głębszego zrozumienia siebie, poprawy relacji interpersonalnych i ogólnego dobrostanu emocjonalnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażach w Szpitalu im. J Babińskiego, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Opieki Środowiskowej oraz Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego praz Psychiatrycznego. Moje kompetencje rozwijam poprzez udział w licznych szkoleniach, konferencjach, seminariach oraz poprzez studiowanie specjalistycznej literatury. W pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz Kodeksie Etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Analitycznej.

Pierwszy kontakt:

Podczas pierwszych 3 spotkań skupiam się na poznaniu problematyki osoby zgłaszającej się na konsultację, w dalszej kolejności na wspólnym ustaleniu celu oraz warunków pracy.

Spotkanie (zarówno konsultacja psychologiczna, jak i sesja psychoterapii) trwa 50 min. W przypadku psychoterapii spotkania odbywają się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu.

Poza psychoterapią:

Fototerapia: Od kilku lat prowadzę także projekt o nazwie Photothérapie — połączenie dwóch dziedzin: psychologii i fotografii. Szklana obserwacja ludzkich indywidualności i miłość do wnętrza człowieka — psyche. Terapia za pomocą obiektywu i fotografii.

Warsztaty:

• Fototerapia: niewerbalne daje słowo. Fotografia jako narzędzie w pracy nauczyciela, pedagoga i terapeuty.

• Fototerapia a fotografia terapeutyczna. Jak fotografować, by sobie pomóc? Terapią ekspresyjna: ujawnienie i przerobieniem problemu poprzez jego kreatywne wyrażanie i opracowanie.

Badania psychologiczne:

Wykonuję także badania psychologiczne osób dorosłych. W zakresie moich kompetencji leży między innymi diagnoza osobowości oraz zaburzeń osobowości, badanie poziomu inteligencji oraz poziomu funkcjonowania poznawczego.

Diagnoza osobowości i zaburzeń osobowości jest szczególnie zalecana osobom, które chcą lepiej poznać samych siebie i zrozumieć swoje zachowania, chcą potwierdzić lub wykluczyć hipotezę o występowaniu u siebie zaburzeń osobowości, zmagają się z niepowodzeniami w relacjach, doświadczają trudności w pracy, mają problemy w odnajdywaniu się w nowych sytuacjach czy mają zalecenie poddania się testom psychologicznym np. przez psychiatrę.

Diagnoza inteligencji oraz funkcji poznawczych jest szczególnie zalecana osobom, które: podejrzewają u siebie zaburzenia pamięci i uwagi, są po urazie czaszkowo-mózgowym, cierpią z powodu chorób neurodegeneracyjnych, zauważyły u siebie niepokojące zmiany w codziennym funkcjonowaniu, pogorszenie samodzielności czy chcą dowiedzieć się czegoś na temat swoich zasobów intelektualnych.

 

KONTAKT

Oddziały Egomocji:

-  ul. Bohdana Zaleskiego 34/3, Kraków
-  ul. Zdrowa 24, Kraków
-  ul. Galla 22/4, Kraków
-  ul. T. Lenartowicza 18/3, Kraków

REJESTRACJA ONLINE

Kontakt telefoniczny:
Tel. +48 600 436 965

(Jeżleli nie odbierzemy, to oddzwonimy w tym samym dniu.)

Kontakt mailowy:
kontakt@egomocja.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 08:00 – 16:00

O stronie

Psychoterapia indywidualna, par, rodzinna, konsultacje psychologiczne, psychiatria, badania psychologiczne oferujemy w naszych czterech oddziałach w Krakowie oraz online.

Sitemap

Search