Zespół

Patrycja Pozorska - Sułek

Patrycja Pozorska - Sułek

Psycholog, Psychoterapeuta, Foto-terapeuta, Socjolog.

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie szkolenia. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (specjalności: psychologia kliniczna oraz psychoterapia).

Aktualnie jestem na etapie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie (rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażach w Szpitalu im. J Babińskiego, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Opieki Środowiskowej oraz Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego praz Psychiatrycznego.

W pracy psychoterapeutycznej korzystam z dorobku różnych szkół po to, aby jak najlepiej dopasować formę pracy terapeutycznej do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta, wszystko zgodnie z wiedzą naukową na temat psychoterapii.

Obecnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Pomagam osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe, depresyjne oraz z zaniżonym poczuciem własnej wartości, pomagam w odbudowaniu samooceny oraz dobrych relacji społecznych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Szczególnie interesuje się tematyką samorozwoju oraz zaburzeń osobowości. Zawodowo jestem związana ze Szpitalem im. dr J. Babińskiego, pracuje na stacjonarnym Oddziale Ogólnopsychiatrycznymw Krakowie.

Moje kompetencje rozwijam poprzez udział w licznych szkoleniach oraz studiowanie specjalistycznej literatury. W pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz Kodeksie Etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Analitycznej.

Podczas pierwszych 3 spotkań skupiam się na poznaniu problematyki osoby zgłaszającej się na konsultację, w dalszej kolejności na wspólnym ustaleniu celu oraz warunków pracy.

Spotkanie (zarówno konsultacja psychologiczna, jak i sesja psychoterapii) trwa 50 min. W przypadku psychoterapii spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu.

Fototerapia: Od kilku lat prowadzę także projekt o nazwie Photothérapie — połączenie dwóch dziedzin: psychologii i fotografii. Szklana obserwacja ludzkich indywidualności i miłość do wnętrza człowieka — psyche. Terapia za pomocą obiektywu i fotografii. Zdarza się, że w gabinecie terapeutycznym pracuje wykorzystując między innymi techniki fototerapeutyczne, w skład których wchodzą: fotografie autoformatywne, portret, autoportret, album rodzinny oraz fotoprojekcja.

Warsztaty:

• Fototerapia: niewerbalne daje słowo. Fotografia jako narzędzie w pracy nauczyciela, pedagoga i terapeuty.

• Fototerapia a fotografia terapeutyczna. Jak fotografować, by sobie pomóc? Terapią ekspresyjna: ujawnienie i przerobieniem problemu poprzez jego kreatywne wyrażanie i opracowanie.

Badania psychologiczne:

Wykonuję także badania psychologiczne osób dorosłych. W zakresie moich kompetencji leży między innymi diagnoza osobowości oraz zaburzeń osobowości, badanie poziomu inteligencji oraz poziomu funkcjonowania poznawczego.

Diagnoza osobowości i zaburzeń osobowości jest szczególnie zalecana osobom, które chcą lepiej poznać samych siebie i zrozumieć swoje zachowania, chcą potwierdzić lub wykluczyć hipotezę o występowaniu u siebie zaburzeń osobowości, zmagają się z niepowodzeniami w relacjach, doświadczają trudności w pracy, mają problemy w odnajdywaniu się w nowych sytuacjach czy mają zalecenie poddania się testom psychologicznym np. przez psychiatrę.

Diagnoza inteligencji oraz funkcji poznawczych jest szczególnie zalecana osobom, które: podejrzewają u siebie zaburzenia pamięci i uwagi, są po urazie czaszkowo-mózgowym, cierpią z powodu chorób neurodegeneracyjnych, zauważyły u siebie niepokojące zmiany w codziennym funkcjonowaniu, pogorszenie samodzielności czy chcą dowiedzieć się czegoś na temat swoich zasobów intelektualnych.

KONTAKT

Oddziały Egomocji:

-  ul. Bohdana Zaleskiego 34/3, Kraków
-  ul. Zdrowa 24, Kraków
-  ul. Galla 22/4, Kraków
-  ul. T. Lenartowicza 18/3, Kraków

REJESTRACJA ONLINE

Kontakt telefoniczny:
Tel. +48 600 436 965

(Jeżleli nie odbierzemy, to oddzwonimy w tym samym dniu.)

Kontakt mailowy:
kontakt@egomocja.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 08:00 – 16:00

O stronie

Psychoterapia indywidualna, par, rodzinna, konsultacje psychologiczne, psychiatria, badania psychologiczne oferujemy w naszych czterech oddziałach w Krakowie oraz online.

Sitemap

Search