Aktualności

Widzę, czuję, rozwijam - warsztaty fotografii terapeutycznej z elementami mindfulness.

Widzę, czuję, rozwijam - warsztaty fotografii terapeutycznej z elementami mindfulness.

Zapraszamy Cię na dwudniowe warsztaty Fotografii Terapeutycznej z elementami mindfulness (uważności), które poprowadzą Sylwia Wawrzkowicz – psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna, fotografka oraz Patrycja Pozorska-Sułek – psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna, foto-terapeutka.

Celem warsztatów „widzę, czuję, rozwijam” jest rozwój osobisty z wykorzystaniem obrazu, fotografii, metafory. Przyjrzysz się temu, co dzieje się w Twoim życiu.

 • Widzę – obraz uchwycony przez zdjęcie, rejestruje mój stosunek do siebie, ludzi, świata, wydarzeń.
 • Czuję – zdjęcia wyrażają moje uczucia. Są odbiciem mojego emocjonalnego stanu.
 • Rozwijam – fotografia pomaga w rozwoju rozumienia własnego “ja”, zdolności dostrzegania i rozpoznawania myśli, emocji i przekonań.


DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY?

 • Dla każdego, kto chce zrobić coś dla siebie, poznać nowych ludzi i spędzić czas w inspirującej atmosferze.
 • Osób, które chcą zrozumieć swoje emocje i zdobyć narzędzia do ich świadomego wyrażania.
 • Dla osób, zainteresowanych rozwojem, samopoznaniem, rozwijaniem twórczych możliwości.
 • Zainteresowanych tym, w jaki sposób fotografowanie wyraża nas samych i nasze przekonania.
 • Chętnych do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych.


CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

 • Warsztaty będą podzielone na część wykładową oraz praktyczną.
 • Podczas wykładu poznasz techniki fotografii oraz jej łączenia z psychologią.
 • W części praktycznej wykorzystasz swój aparat, aby zrealizować poszczególne zadania, np. wykonasz zdjęcia ilustrujące sytuacje z twojego codziennego życia.
 • Zastosujemy różne techniki terapeutyczne. Będziemy korzystać zarówno ze zdjęć wykonanych samodzielnie, jak i ze źródeł przygotowanych w celach warsztatowych, w tym ćwiczeń psychoterapeutycznych.


CO ZYSKASZ, CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

 • Nauczysz się interpretować fotografię, która stanie się naszym narzędziem komunikacyjnym.
 • Poznasz jak bardzo uniwersalnym językiem jest fotografia i w jaki sposób może wspierać Twoje uważne życie i postrzeganie.
 • Rozwiniesz świadome nazywanie potrzeb oraz emocji.
 • Wzmocnisz umiejętności interpersonalne dzieląc się z innymi opowieścią płynącą ze zdjęcia i tym, co dla Ciebie ważne.
 • Przyjrzysz się sobie z perspektywy innych konfrontując się ze swoimi wyobrażeniami, zidentyfikujesz rozbieżności między oczekiwaniami/pragnieniami/potrzebami a rzeczywistością.
 • Poznasz swoje mocne i słabe strony, szanse i ograniczenia oraz nieuświadomione motywy i ich znaczenia.
 • Zrozumiesz własny typ osobowości.
 • Aktywujesz zmiany w różnych obszarach życia (relacje, pełnione role, zdrowie, wiara, środowisko życia, praca, pasje, marzenia).
 • Poznasz nowych ludzi, aktywnie i ciekawie spędzisz czas.


CO, JEŻELI NIE JESTEM FOTOGRAFEM?

Skupiamy się na emocjonalnej zawartości zdjęć, nie na technicznych aspektach dlatego doświadczenie w pracy fotografa nie jest konieczne. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest dowolny aparat fotograficzny, w tym ten, który masz w telefonie.

TERMIN
Spotkamy się 17-18.02.2024 r. w godzinach 10:00 - 18:00

MIEJSCE
Strefa Rozwoju Osobowości Egomocja, ul. Bohdana Zaleskiego 34

CENA
I TERMIN - 750 zł przy zapisie do 31.12.2023r.
II TERMIN - 850 zł przy zapisie do dnia poprzedzającego warsztaty

ZAPISY
Ilość osób ograniczona (8-10)
Formularz zgłoszeniowy
 https://bit.ly/wcr-rejestracja

KONTAKT
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PROWADZĄCE:

Sylwia Wawrzkowicz
Ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie. Jestem psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.

Prowadzę terapię osób dorosłych w oparciu o psychodynamiczne rozumienie rozwoju człowieka. Pracuję również na stacjonarnym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie.

Od ponad 10 lat zajmuję się fotografią analogową oraz cyfrową przekładając emocje na fotograficzny język. Fotografia stwarza i poszerza sposób widzenia, dlatego w swojej pracy terapeutycznej korzystam również z technik o charakterze projekcyjnym wykorzystując obrazy jako narzędzie ekspresji psychologicznej.

Patrycja Pozorska-Sułek
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie jestem na etapie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.

Obecnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Szczególnie interesuje się tematyką samorozwoju oraz zaburzeń osobowości. Zawodowo jestem związana ze Szpitalem im. dr J. Babińskiego, pracuje na stacjonarnym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym
w Krakowie.

Od kilku lat prowadzę także projekt o nazwie Photothérapie — połączenie dwóch dziedzin: psychologii i fotografii. Zdarza się, że w gabinecie terapeutycznym pracuję wykorzystując między innymi techniki fototerapeutyczne, w skład których wchodzą: fotografie autoformatywne, portret, autoportret, album rodzinny oraz fotoprojekcja.


„Przypuszczam, że główny cel pracy ogniskuje się na tym, aby odkryć, kim jestem. Możliwe, że to najistotniejszy cel zdjęć, które robiłem przez te lata." (Roger Ballen)

KONTAKT

Oddziały Egomocji:

-  ul. Bohdana Zaleskiego 34/3, Kraków
-  ul. Zdrowa 24, Kraków
-  ul. Galla 22/4, Kraków
-  ul. T. Lenartowicza 18/3, Kraków

REJESTRACJA ONLINE

Kontakt telefoniczny:
Tel. +48 600 436 965

(Jeżleli nie odbierzemy, to oddzwonimy w tym samym dniu.)

Kontakt mailowy:
kontakt@egomocja.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 21:00
Sobota: 08:00 – 16:00

O stronie

Psychoterapia indywidualna, par, rodzinna, konsultacje psychologiczne, psychiatria, badania psychologiczne oferujemy w naszych czterech oddziałach w Krakowie oraz online.

Sitemap

Search